NERMİN UZUN KİMDİR?
8 Şubat 1971 İstanbul doğumlu. Uzun yıllar yayınevlerinde çalıştı. İnsan bedeni, ruhu ve tüm yaşadıkları, ifade edemedikleri, saklananların bedende nasıl görünür hale geldiği ve bunların aslında neler anlatmak istediği hep bir merak konusu olmuştu. Anne-baba-çocuk ilişkileri, kadın-erkek ilişkileri, üst kuşaklardan ve kök ailemizden getirdiklerimizin bugünümüze ve bizden sonrasına nasıl aktarıldığına dair merakı, UKDEM Uluslararası Konstelasyonlar Danışmanlık ve Eğitim Merkezi Genel Kurucusu Göksel KARABAYIR’la tanışmasına vesile oldu. Kendisinden aldığı 3 yıllık (2012 Kasım – 2015 Ekim) Aile, Travma, İş ve Niyet Konstelasyon çalışmaları eğitiminin ardından, 2016 ocak ayından itibaren Konstelasyon Kolaylaştırıcısı olarak yoluna devam ediyor. UKDEM çatısı altında psikoterapist Vivian Broughton’dan “Kimlik Temelli Niyet Konstelasyon Çalışmaları” eğitimini aldı. Psikologlar Psikiyatristler Derneği’nin “Aile Psikolojisi” ve “Öfke ile Başa Çıkmanın Yolları” online eğitimini tamamladı.

2018 Şubat ayı itibariyle Psk. Dnş. Erdoğan Şemsiyeci’nin (Aile Dinamikleri Akademisi’nin) Ailenin Sistemik Dinamikleri, Anne-Baba-Çocuk Dinamikleri, Evlilik ve İlişki Dinamikleri, Sağlık ve Hastalık Dinamikleri, İş-Para ve Organizasyon Dinamikleri, Travma Dinamikleri konulu seminerlerini, Aile Enerjileri 1. Modülünü, Kilo ve Beslenme Sorunlarına Aile Dizimi Yaklaşımı ile Bakış workshopunu, 2018 yılında 8 günlük Meditasyon ve Aile Dizimi Eğitim kampını, 2019 yılında 4 günlük Meditasyon ve Aile Dizimi Eğitim kampını tamamladı.

2019 Haziran-Aralık döneminde Finansal Danışman Gülru Sezginer ile AKAGİM (Ataşehir Kadın Girişimcilik Merkezi’nde) İş-Para Konstelasyon ve Finansal Okuryazarlık Atölyesi’ni gerçekleştirdi.

Danışanlarıyla ve eğitimlerle konstelasyon yolculuğuna büyük bir keyifle devam ediyor. Konstelasyonla ilgili daha detaylı bilgi için Nermin Uzun ile Aile, Travma, Niyet Konstelasyon facebook sayfasını inceleyebilirsiniz.

PLANLANMIŞ EĞİTİMLERİ