Dijital İtibar Endeksi

Internet teknolojisinin artık hayatımızın vazgeçilmez birer parçası olarak sunduğu nimetler, giderek toplum ve sosyal yaşamı belirleyen aktörler haline geldi.

Artık sadece evlerimizde ya da ofislerimizde değil çantalarımızda, ceplerimizde hatta kolumuzdaki saatlerin, taktığımız gözlüklerin bile içine sığan bu dijital evren insanoğlunun tüm değer yargılarına, tutum ve davranışlarına yön veriyor.

Türkiye ekonomisine yön veren sektörlerde aktör durumunda konumlanan marka ya da kurumların dijital dünyada nasıl algılandığı, ürün ve hizmetleri konusunda paydaşlarının neler düşündüğü, bu konuda kendi esosyal çevrelerinde neler paylaştığı, internet evreninde markalar hangi anahtar kerimelerle aranıp arama motorlarınca hangi yönleriyle listelendiği konusu giderek büyük önem kazanıyor.

İşte bütün bu merak edilen soruların yanıtını bize Türkiye İtibar Akademisi tarafından geliştirilen Dijital İtibar Endeksi (DİE) veriyor.

DİE, geliştirilen algoritması ve özel yazılımı sayesinde ülke ekonomizin lokomotif sektörlerindeki kurum ve markaların, Facebook, Twietter, Instagram, Linkedin, Google Plus ve diğer sosyal mecralarda, internet haber kaynaklarında, blog ve forumlarda, hedef kitle ve sosyal paydaşlarınca hangi anahtar kelimeler çerçevesinde konu edildiği, arama motorlarında hangi anahtar kelimeler ile arandığı, hangi sırada listelendiği ve arama motorlarınca nasıl bir kurum ya da marka olarak sunulduğunu, bu konuda rakipleri ile karşılaştırmalar yaparak ayrıntılı veriler ışığında bizlere sunuyor.

Ayrıca alanın uzmanları tarafından hazırlanan “DİE Raporu” kurum ve markalara dijital dünyada iletişim, pazarlama ve algı yönetimi hedefleri çerçevesinde atması gereken adımlar, alması gereken stratejik kararlar noktasında ayrıntılı analizlerid de içeriyor.

DİE, genel sonuçları her yıl Ocak Ayında açıklanacak.

DİE 2018 Raporu’nu yüzde 25 indirimli satın almak isteyen kurum ve markalar 30 Kasım 2018 tarihine kadar ön kayıt yaptırabilirler.

DİE 2018 Raporu Ön Kayıt İşlemleri için Lütfen Tıklayınız