Türkiye İtibar Endeksi Projesi’nin ardından Türkiye İtibar Akademisi (TİA) ile Yıldız Üniversitesi (YTÜ) İstatistik Bölümü’nün birlikte gerçekleştirdikleri yeni endeks çalışması olan “Ekonomiye Fayda Endeksi (EFE)”, Türkiye ekonomisine ve sosyal yaşama en çok fayda sağlayan 25 kurum ve marka ile sektörler özelinde Türkiye’nin en faydalı şirketlerini belirlemeyi hedefliyor.

YTÜ İstatistik Bölümü’nün akademik denetiminde ve raportörlüğünde saha çalışmaları gerçekleştrilen, Türkiye örneklemi kabul edilen 26 bölge, 72 ilde Bilgisayar Destekli Telefon ile Arama Yöntemi kullanılarak (CATI) yapılan araştırma ile hayata geçen EFE, kurum ve markaların kamuoyu nezdinde yönetim, ürün ve sosyal fayda eksenindeki sergiledikleri performanslarının bıraktığı izler ölçümlüyor.

Bu çerçevede onlarca sorunun yöneltildiği araştırma için her seferinde yaklaşık on bin kişiyle yaklaşık 120 bin dakikalık telefon görüşmesi yapılıyor. Araştırmada Türkiye ekonomisine en çok fayda sağlayan 25 kurum ve marka ile lokomotif 30 farklı sektörde faaliyet gösteren marka ve kurumların algı derinlikleri ölçümleniyor.

Marka ya da kurumun yönetimsel performansının kamuoyunda tesis ettiği fayda algısı, ürün performansının oluşturduğu fayda algısı ve kurum ya da markanın topluma kattığı değer ya da ürettiği projeler neticesinde zihinlerde kazıdığı fayda algısının analiz edildiği belirtilen EFE’de CATİ anketinde bir ana ve üç alt başlık altında 17 farklı soru soruluyor. Uzman görüşlerinin analizine göre de yönetilen soruların 3 alt kategori içindeki ağırlıkları ile 3 alt kategorinin EFE içindeki ağırlıkları ‘Analitik Hiyerarşi Prosesi’ kullanılarak belirleniyor.

Ekonomiye Fayda Endeksi Rapor Bedeli 3750 TL (Üç Bin Yedi Yüz Elli Türk Lirası) + KDV’dir

Rapor satın almak için +90 (212) 272 51 51 no’lu telefonlarımızdan bize ulaşarak edinebilirsiniz.