Internet teknolojilerinin hızla gelişmesi ile birlikte dijital evrenin büyümesi, büyüyen bu evrenin insanlara sunduğu esosyal ortamlar giderek kişi, kurum ve markalar açısından daha dikkatli ve de stratejik olarak yönetilmesi gereken bir hal aldı.

Artık sadece evlerimizde ya da ofislerimizde değil çantalarımızda, ceplerimizde hatta kolumuzdaki saatlerin, taktığımız gözlüklerin bile içine sığan bu dijital evren giderek konvansiyonel medya ve diğer iletişim araçlarının da önüne geçti.

Çünkü yapılan sosyal araştırmalar müşteri ya da tüketicilerin, satın alma ya da bir marka ya da kuruluş hakkında tutum geliştirirken ilgili kurum ve markanın dijital dünyada nasıl bir iz bıraktığına mutlaka bakıyor ve onun hakkında kararını verirken bıraktığı bu izlerden konvansiyonel dünyaya oranla daha çok etkilendiğini gösteriyor.

İşte bu nedenle dijital dünyada marka ya da kurumların nasıl algılandığı, ürün ve hizmetleri konusunda paydaşlarının neler düşündüğü, bu konuda kendi esosyal çevrelerinde neler paylaştığı, internet evreninde markalar hangi anahtar kerimelerle aranıp arama motorlarınca hangi yönleriyle listelendiği konusu giderek büyük önem kazanıyor?

İşte bütün bu merak edilen soruların yanıtını bize Türkiye İtibar Akademisi tarafından geliştirilen Dijital Algı Araştırması veriyor.

Çünkü Dijital Algı Araştırması, geliştirilen algoritması ve özel yazılımı sayesinde kurum ve markaların, Facebook, Twietter, Instagram, Linkedin, Google Plus ve diğer sosyal mecralarda, internet haber kaynaklarında, blog ve forumlarda, hedef kitle ve sosyal paydaşlarıncahangi anahtar kelimeler çerçevesinde konu edildiği, arama motorlarında hangi anahtar kelimeler ile arandığı, hangi sırada listelendiği ve arama motorlarınca nasıl bir kurum ya da marka olarak sunulduğunu, bu konuda rakipleri ile karşılaştırmalar yaparak ayrıntılı veriler ışığında bizlere sunuyor.

Ayrıca alanın uzmanları tarafından kurum ve markalara özel hazırlanan“Dijital Algı Araştırması Raporu” kurum ve markalara dijital dünyada iletişim, pazarlama ve algı yönetimi hedefleri çerçevesinde atması gereken adımlar, alması gereken stratejik kararlar noktasında ayrıntılı analizlerid de içeriyor.

Siz de kurumunuz ya da markanız için Dijital Algı Araştırması yapılmasını talep ediyorsanız, sizinle iletişime geçebilmemizi sağlayacak forma ulaşmak için lütfen tıklayınız…