Serdar Dinler

Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Kavramları ile Türk İş Dünyası’nın Tanışmasını Sağlayan Kurumsal Vatandaşlık Kavramını Ülkemize Kazandıran Öncü İsim…

British Council Ankara ofisindeki 24 yıllık çalışma serüvenin ardından Serdar Dinler, profesyonel hayatının tümünü kar amacı gütmeyen kuruluşlarda geçirerek bugüne kadar 32 derneğin kuruluşunda yer almıştır.

Kuruluşunda yer aldığı tüm dernekler hala aktif bir şekilde faaliyetlerini sürdürmektedir. Yeni temaları Türkiye’ye getiren Serdar Dinler, Kurumsal Sosyal Sorumluluk temasını da 1990’lı yıllarda Türkiye’ye getirerek yaygınlaştırılması için çaba sarf etmiştir.

Çabasının sonucunda 2005 yılında Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneğini kurmuş ve şu an başkanlığını yürütmektedir. Profesyonel hayatında eğitim sektöründe çalışmış olan Dinler, aynı zamanda 5 yıl süresince Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin müdürlüğünü yapmıştır.

2016 yılı itibariyle kendisi Türkiye-Suriye sınırında yer alan mültecilere yönelik yardım hizmeti sunan International Medical Corp kurumunun Türkiye Operasyon Müdürü olarak görev almaktadır. Serdar Dinler, 3 yılı Yönetim Kurulu Üyesi olmak üzere 6 yıl boyunca Türkiye KSS Derneği’ni Avrupa KSS Ağı (CSR Europe) seviyesinde başarıyla temsil etmektedir.