Celal Toprak

“İletişim ve itibar yönetiminde medya nerede konumlandırılmalı?”, “Ne haberdir, ne değildir?”, “Medya aracılığı ile kriz yönetimi nasıl yapılır?”, “Yeni nesil medya algı yönetiminde nasıl bir iletişim aracı haline getirilir?” işte tüm bu konuların ülkemizdeki en önemli kanaat önderlerinden biri olan Celal Toprak, usta gazeteciliğinin yanı sıra iletişim fakültelerinde verdiği derslerle yeni nesil iletişimcilerin yetişmesinde de büyük katkı sunmaktadır.

Gazeteciliğe Ankara’da Son Havadis Gazetesi’nde başladı. İstanbul’da Türk Haber Ajansı ve ANKA’da mesleğini yapmaya devam etti. Ardından Akşam Gazetesi, Tercüman Gazetesi gibi birçok gazetenin ekonomi yönetmenliğini yaptı.

Daha sonra Cem Medya Grup Başkanı olduktan sonra Artı Bir TV Grup Başkanlığını yaptı. TVEM televizyonunda program hazırlayıp sundu.

Meslek örgütlerinde ve sivil toplum örgütlerinde çalıştı.

Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin genel başkanlığını yapıyor. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nde aktif bir üye olarak başladığı çalışmaları sonrası bu örgütün genel sekreterliğini yaptı. Halen Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi…

Sektörle ilgili birçok STK, üniversiteler ve firmaların değişik konferanslarında konuşmacı ve yönetici olarak yer aldı.

Beş yıl İstanbul Aydın Üniversitesi’nde ve 6 yıl kadar İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde ‘’Ekonomi Haberciliği’’ dersleri verdi.

Yeni nesil TV olan Kanalekonomi.com’da Genel Yayın Yönetmeni ve Gözlem Gazetesi İstanbul Temsilcisidir.

Eğitim

Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun oldu.

İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nda master yaptı.

Ödüller

Çok sayıda sendikadan, çalışma dünyasına katkı ödülleri aldı.

Ekonomi ile ilgili çok sayıda sivil toplum örgütünden ödüller aldı.

Akdeniz Bölgesi’nde tarım turizmine ilişkin yazılarından dolayı yılın gazetecisi seçildi.