NERGİS BOZYİĞİT KİMDİR?
Nergis Bozyiğit, 1998 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi, Gazetecilik bölümünden dereceyle mezun oldu. Akademisyen olmak yerine araştırmacı gazeteci olmayı seçen Bozyiğit Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Marka İletişimi ve İşletme lisans Bölümleri ile İstanbul Üniversitesi Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon eğitimlerini de tamamladı. Halen Anadolu Üniversitesi’nde Sosyoloji eğitimine devam ediyor.

Üniversite yıllarında Milliyet gazetecisinde staj yaparak çalışma hayatına adım atan Bozyiğit, ilk olarak Doğan Dergi Grubu bünyesinde yer alan Tempo dergisinde muhabirliğe başladı. Ardından Sabah grubu bünyesinde bulunan Zest Dergisinde ve derginin kapanmasından sonra Numberone grubu internet sitesinde editörlük yaptı. TRT televizyonunda da bir süre program danışmanlığı da yapan Bozyiğit, 2001 yılında kariyerine PR alanında yapmaya karar verdi.

2009 yılına kadar sırasıyla; Pronto Halkla İlişkiler ve Excel Hill&Knowlton iletişim Danışmanlığı’nda Medya Direktörü, ContactPlus Halkla İlişkiler şirketlerinde, Medya İlişkileri ile Müşteri İlişkileri Grup direktörlüğü görevlerinde bulundu. Bu süre içinde yerli ve yabancı pek çok global markasının PR iletişimini yapma şansına sahip oldu. IBM, Motorola, Sony, Otokoç, Fritolay, Tuborg, yemeksepeti, Domino’s Pizza, DHL, Fedex, Otokoç, Abdi İbrahim, İbrahim Ulagay, Gloria Hotels, Marsa… sadece birkaçı. Ekip olarak DHL “Made in Turkey” Projesi ile Halkla ilişkiler Büyük Ödülünü aldı.

Bir süre İngiltere’de yapancı dil eğitimi alan Bozyiğit, 2009 yılında hayalini kurduğu kendi markası Babula İletişim Danışmanlığını kurdu. Pek çok startup’tan yeni büyümeye çalışan kurumsal firmanın iletişimini yönetti. Kurumsal hayata yemekgelir.com’un Pazarlama Yöneticiliği görevi ile geri dönen Bozyiğit, Sosyal Medya, Aile Danışmanlığı ve Nefes eğitimleri dışında pek çok eğitim ile kendini geliştirmeye devam etti. Halen Ertan Acar İletişim Hizmetleri Group A.Ş Eğitim Koordinatörlüğü ve eğitmenliği görevinin yanında, Turizm ve İşletmecilik de yapan Bozyiğit, işaret dili ve İngilizce biliyor.

PLANLANMIŞ EĞİTİMLERİ