MURAT DÖNMEZ KİMDİR?

1969 yılında Antakya’da esnaf bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Murat Dönmez, ilk orta ve lise öğrenimini Antakya’da yaptı. Eğitim hayatı boyunca ailesinin sahip olduğu ayakkabı mağazasında toptan perakende sıcak satış işi yaptı. Anadolu Üniversitesi İş İdaresi Bölümü mezunu olan Dönmez, meslek hayatına 1995 yılında Ankara’da faaliyet gösteren çok uluslu bir şirket olan Petra Telekomünikasyon’da Satış Koordinatörü olarak görevi ile başladı.

Çalıştığı süre boyunca ayrıca Türkiye’ye yeni atanmış yabancı diplomatlara ihtiyacı olduğu alım tüm satım konulanında danışmanlık desteği verdi. 2000 yılında Nokia’nın İstanbul merkezinden teklif aldı ve 2002 yılına kadar 4 yıl Nokia’da Lojistik Koordinatörü olarak görev yaptı. Ardından 2008 yılına kadar Viko Elektrik ve Elektronik Sanayi şirketinde Satın Alma Şefi olarak görevini yürüttü.

El-Bi Elektrik Uluslararası A.Ş’de Satın Alma Müdürü olarak çalışan Dönmez, 2009-2017 tarihleri arasında Mutlusan Plastik Elektrik Sanayi ve Ticaret şirketinde Satın Alma ve İdari işler Müdürü görevini yürüttü.

Bu süre boyunca ISO standartlarına göre satın alma ile RoSH ve REACH kriteri süreçlerini yönetti. Türkiye’de bir ilke imza atarak PVC hammadde ile üretilen kablo kanallarını, zehirli gaz salınımı yapmayan alev geciktiricili, geri dönüşüme uygun mühendislik plastiği kullanarak tasarladığı “FLARET” isimli markayı yarattı.

Flaret’in i kablo kanal markasının yaratımından ambalaj tasarımına kadar tüm AR-GE ve ÜR-GE süreçlerini yönetti. 2017 yılında Ankapol Polimer İhracat ve İthalat şirketinin kurucu ortağı oldu. Dönmez,  meslek hayatı boyunca toplam kalite, satın alma, iletişim ve pazarlama alanlarında pek çok eğitim aldı. 1 erkek çocuk babası olan Dönmez, profesyonel olarak yüzme ve cross-fit sporları ile uğraşmaktadır. Ayrıca sağlıklı yaşam ve beslenme konularına da özel ilgi duymaktadır.

MENTORUMUZUN EĞİTİMLERİ PLANLANMAKTADIR