Medya İlişkileri Uzmanlığı

Bir medya ilişkileri uzmanı/yöneticisi, bir şirket ile halk arasında bağlantı görevi görür. Tipik olarak, bireysel, televizyon, baskı ve internet dahil olmak üzere çeşitli medya biçimlerinden gelen küresel sorguları ele alır. Medya ilişkileri uzmanı ya da yöneticisi bir şirkette dahili olarak hizmet verebilir veya bir şirket tarafından kiralanan bir dış medya ilişkileri firmasının parçası olabilir. Bu sorumluluk, medyadan bir adım önde kalmaya çalışarak, olumsuz şirket haberlerinin ortasında halkla ilişkiler için sorun gidermeyi içerebilir. Bu eğitim çalışması medya ilişkileri uzmanı veya yöneticisi adaylarına doğru medya ilişkileri yönetiminin bağlı bulundukları işletmelere sağlayacağı fayda ile  medya ilişkilerinin nasıl yönetileceğini her yönü ile sunmaktadır.

Eğitimin Başlıkları:

– Medya ilişkileri nedir?

– Medya ilişkilerinin temeli

– Medyanın yapısı ve işleyişi

– Medya ilişkilerinde etik

– Medya ilişkileri yöntemleri

– Basın bülteninde dikkat edilmesi gerekenler

– Video haber bültenleri

– Basın davetleri ve geziler

– İnternet ve internet siteleri

– Yüzyüze medya iletişiminde yaklaşımlar

Neden Bu Eğitime Katılmalısınız?

Programın katılımcıları, medya ilişkilerini doğru kurmanın işletmeye sağlayacağı faydalar ve kriz ortamlarında atacağı adımlar konusunda derinlemesine bilgi sahibi olmaktadır.

Eğitim Süreci:

Eğitim programı, uzaktan eğitim (Zoom ile çevrimiçi eğitim) formatında hazırlanmıştır. Tüm müfredat, etkileşimli eğitimden (e-eğitim) oluşmaktadır. Eğitimlere katılım ilan edilen gün ve saatler ile sınırlıdır. Katılımcılar internete bağlı olduğu tüm cihazlardan (tablet, telefon ve bilgisayar vs.) eğitimi takip edebilir. Bu sertifika programı, toplamda 4 saatlik çevrimiçi eğitim müfredatının tamamını kapsamaktadır.

Kimler Katılabilir?

  • Orta ve üst düzey yöneticiler,
  • Beyaz yakalı çalışanlar,
  • Medya ile doğru ilişki kurmak isteyen profesyoneller,
  • Halkla ilişkiler, yönetim bilimleri ve pazarlama alanında kariyer hedefleyenler,

Nasıl Satın Alabilirim?

Satın Al butonuna tıklayarak, açılan formu doldurduktan sonra eğitim danışmanlarımız belirttiğiniz GSM telefonunuzdan sizinle temasa geçecek. Kredi kartı ya da EFT yöntemi ile ödeme işleminizi tamamlandıktan sonra. Kontenjan yeterliliği sağlanması durumunda. Danışmanlarımızın ileteceği tarihte eğitime katılabileceksiniz. Eğitim tamamlandıktan sonra katılım sertifikanız size e-posta aracılığı ile iletilecektir.

EĞİTMEN: Rıdvan Tozlu – Türkiye İtibar Akademisi Direktörü

EĞİTİM TARİHİ: Kontenjan yeterliliği sağlandığında tarih duyurulacaktır

PROGRAM KATILIM ÜCRETİ: 890 TL + KDV

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.