Kriz Yönetimi Uzmanlığı

Krizler; bir işletmenin ya da markanın sektöründeki veya pazardaki mevcut durumunu ve geleceğini olumsuz etkileyen, hiç beklenmeyen bir anda ortaya çıkan ve genelde önlemi alınmakta geç kalınan olumsuz durumlardır. Öte yandan krizler gerek markalar, kişiler ve kurumlar için tehlike ve tehditler oluştururken yeni fırsatları da içinde barındırırlar. Bu eğitim çalışması şirket yönetici ve yönetici adaylarına kriz yönetimini ve krizlerle karşılaşıldığında alınması gereken aksiyonları her yönü ile sunmaktadır.

Eğitimin Başlıkları:

– Marka ve kurumlar için ‘kriz’ nedir?

– Kriz türleri nelerdir?

– Krizlerin getirdiği tehditler ve fırsatlar nelerdir?

– Şirket ve markalar için krizlerin olumlu etkileri nelerdir?

– Krizin gelişim aşamaları

– Krizlere karşı nasıl hazırlıklar yapılabilir?

– Kriz anında risk yönetimi

– Kriz anında neler yapılmalı?

– Proaktif kriz yönetimi

Neden bu eğitime katılmalısınız?

Programın katılımcıları, karşılaşılan krizlerde itibarın korunması ve kriz süreçlerinin yönetimi, kurum kimliği yapılarına göre atılması gereken stratejik adımlar, risk ve kriz anlarında itibar yönetimi, algı yönetimi, medya ilişkilerin püf noktaları, itibar ölçümlemeleri ve ölçümleme ile elde edilen verilerin nasıl değerlendirilmesi gerektiği konusunda derinlemesine bilgi sahibi olmaktadır.

Eğitim Süreci:

Eğitim programı, uzaktan eğitim (Zoom ortamında çevrimiçi eğitim) formatında hazırlanmıştır. Tüm müfredat, etkileşimli eğitimden (e-eğitim) oluşmaktadır. Eğitimlere katılım ilan edilen gün ve saatler ile sınırlıdır. Katılımcılar internete bağlı olduğu tüm cihazlardan (tablet, telefon ve bilgisayar vs.) eğitimi takip edebilir. Bu sertifika programı, toplamda 4 saatlik çevrimiçi eğitim müfredatının tamamını kapsamaktadır.

Kimler Katılabilir?

  • Orta ve üst düzey yöneticiler,
  • Beyaz yakalı çalışanlar,
  • Kirz yönetimi konusunda derinlemesine bilgi edinmek isteyenler,
  • Halkla ilişkiler, yönetim bilimleri ve pazarlama alanında kariyer hedefleyenler,
  • Kriz yönetimi konusunun öneminin farkında olan ancak nasıl ölçümlenip, yönetileceği konusunda teorik ve pratiğin bir arada verildiği kaynakları bulmakta zorlanan profesyoneller.

Nasıl Satın Alabilirim?

Satın Al butonuna tıklayarak, açılan formu doldurduktan sonra eğitim danışmanlarımız belirttiğiniz GSM telefonunuzdan sizinle temasa geçecek. Kredi kartı ya da EFT yöntemi ile ödeme işleminizi tamamlandıktan sonra. Kontenjan yeterliliği sağlanması durumunda. Danışmanlarımızın ileteceği tarihte eğitime katılabileceksiniz. Eğitim tamamlandıktan sonra katılım sertifikanız size e-posta aracılığı ile iletilecektir.

EĞİTMEN: Ertan Acar – Türkiye İtibar Akademisi Başkanı

EĞİTİM TARİHİ: Kontenjan yeterliliği sağlandığında tarih duyurulacaktır

PROGRAM KATILIM ÜCRETİ: 890 TL + KDV

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.