ODEKS 2019 açıklandı: Otomotivde sancılı dönem

Türkiye İtibar Akademisi’nin (TİA) açıklamış olduğu Türkiye Otomotiv Sektörü Endeksi (ODEKS) verilerine göre, Türkiye’de 13 kez aralıksız ihracat şampiyonu olan Otomotiv Sektöründe büyük kriz kapıda. Sektörde ilk olarak After Market olarak adlandırılan yetkili satıcı ve servislerin bu süreçte etkileneceğini belirten TİA Başkanı Ertan Acar, “Önümüzdeki günlerde yanıt bulunması gereken en önemli sektörel soru; yetkili servis ve bayi ağlarının, mevcutiş modeli ve yeni kapsamının nasıl olacağıdır. Zira işletmelerin, bu oranlarla sürdürülebilir olamayacağı aşikar” dedi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye Katma Değer Endeksi (KENDEKS) geliyor

Türkiye İtibar Endeksi’ni ülkemize kazandıran İtibar Akademisi, ülke ekonomimize yeni bir endeks çalışmasını daha hayata geçiriyor;  Türkiye Katma Değer Endeksi (KENDEKS). Bağımsız denetimden geçen veya halka açık şirketlerin ülke ekonomisine sağladıkları katma değeri, kamuoyu nezdinde bilinirliğini ortaya çıkarmayı amaçlayan KENDEKS Projesi için İstanbul Ticaret Üniversitesi ile Türkiye İtibar Akademisi işbirliğine gidecek. Bu çerçevede İstanbul Ticaret Üniversitesi ile Türkiye İtibar Akademisi arasında Türkiye’nin katma değer endeksini belirlemek amacıyla bir işbirliği protokolü imzalandı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İtibarın şampiyonları ödüllerini aldı

Türkiye’nin en itibarlı markaları belli oldu. Koç Holding, Kiğılı, Enerjisa, Ağaoğlu, Opet, Ülker, Teknosa, Türk Hava Yolları, ETS Tur, Eczacıbaşı, Arçelik ve İstikbal, Türkiye İtibar Endeksi’nde birinciliği yine kimselere kaptırmadı. Endeks sonuçlarına göre; TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Türkiye’nin En İtibarın Sivil Toplum Lideri olurken, Fenerbahçe Başkanı ve Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Koç ve Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı da Türkiye’nin En İtibarlı İş İnsanları seçildiler.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye’nin En İtibarlı İş İnsanları belli oldu

Türkiye İtibar Akademisi tarafından bu yıl 8’incisi gerçekleştirilen Türkiye İtibar Endeksi Araştırması tamamlandı. 15 Aralık 2018 ile 30 Ocak 2019 tarihleri arasında Türkiye çapında 12 bin kişi aranarak yapılan araştırmada bu yıl bir ilk gerçekleşti. İş dünyasının da en itibarlı iş insanlarının da belirlendiği araştırmanın sonuçlarına göre; Türkiye’nin En İtibarlı Kadın İş İnsanı” Güler Sabancı, “Türkiye’nin En İtibarlı Erkek İş İnsanı” Ali Koç ve “Türkiye’nin En İtibarlı İş Dünyası Sivil Toplum Kuruluşu Lideri” Rıfat Hisarcıklıoğlu oldu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İşte 2018‘de Türkiye’nin En İtibarlı Markaları

İtibar Group bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye İtibar Akademisi tarafından bu yıl 8’incisi gerçekleştirilen Türkiye İtibar Endeksi Araştırması tamamlandı.

15 Aralık 2018 ile 30 Ocak 2019 tarihleri arasında bu yıl ilk kez 30 farklı sektörde Türkiye çapında 12 bin kişi aranarak yapılan araştırmanın Türkiye ve sektör birincileri 28 Mayıs 2019 Salı günü Yıldız Teknik Üniversitesi Balmumcu Yerleşkesi Oditoryumu’nda düzenlenecek törenle ödüllerini alacaklar.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye İtibar Endeksi İçin geri sayım başladı

İtibar Group bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye İtibar Akademisi tarafından bu yıl 8’incisi gerçekleştirilecek olan Türkiye İtibar Endeksi Araştırması (TİE)  için geri sayım başladı. Sonuçlar Mart ayında kamuoyuna açıklanacak.

Uluslararası geçerliliğe sahip, akademik denetim altında yapılan Türkiye’nin ilk ve tek kapsamlı itibar algı araştırması olan TİE 2018 Araştırması’nın saha çalışmalarının tamamlanmasına saylı günler kaldı. Türkiye İtibar Akademisi ve Yıldız Teknik Üniversitesi iş birliği ile gerçekleştirilen araştırmanın sonuçlarının Şubat ayı sonunda kamuoyuna açıklanması öngörülüyor. TİE 2018’in birincilerine plaketlerinin dağıtılacağı ödül töreni de yine bu yılın Mayıs ayında gerçekleşeceği açıklandı.

HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN

Türkiye İtibar Endeksi 2017 Ödülleri Sahiplerini Buldu

İtibar Tescil Belgesi almaya hak kazanan marka ve kurumlar belli oldu

Türkiye İtibar Endeksi 2018 Araştırması sonuçlarına göre, ‘İtibar Tescil Belgesi’ almaya hak kazanan marka ve kurumlar belli oldu.

Aşağıda adı geçen kurum ve markalar belge düzenleme bedellerini yatırarak, ‘İtibar Tescil Belgeleri’ni edinebilirler.

Türkiye Geneli Kategorisi’nde ‘İtibar Tescil Belgesi’ almaya hak kazanan kurum ve markalar şunlar:

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bursa İtibar Endeksi Araştırması sonuçlandı

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Bursa İtibar Araştırması 2017 sonuçlarına göre genel klasmanda Tofaş Bursa’nın en itibarlı şirketi oldu. 24 farklı sektörde Bursa’nın en itibarlı kurum ve markalarının belirlendiği araştırmada, Tofaş’ı, ikinci Renault ve üçüncü Bosch takip etti.

Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü’nün

akademik denetiminde ve raportörlüğünde 2011 yılından bu yana gerçekleştirilen Türkiye İtibar Endeksi’nin (TİE) ilk yerel uygulaması olan Bursa İtibar Endeksi’nin 2017 Araştırması’nın sonuçlandı.

TİE’de olduğu gibi yine Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü’nün akademik denetiminde ve raportörlüğünde, Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nun da danışmanlığında Türkiye İtibar Akademisi’nce gerçekleştirilen Bursa İtibar Endeksi (BİE) 2017 araştırmasından çarpıcı sonuçlar çıktı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN

Uzmanlığınızı Türkiye İtibar Akademisi Belgeleyecek

2011 yılından bu yana gerçekleştirdiği Türkiye İtibar Endeksi Araştırması ile kurumsal “İtibar Derecelendirmesi” konusunda ülkemizdeki ilk ve tek kurum olan Türkiye İtibar Akademisi, iletişim danışmanlığı, pazarlama, halkla ilişkiler ve marka yönetimi alanında kariyer yapmak isteyen gençler ile bu alanda hali hazırda çalışmakta olan profesyoneller için artık bir “Bireysel Derecelendirme” ve “Sertifikalandırma” çalışmasını da hayata geçirdi.

“Bireysel Derecelendirme” ve “Sertifikalandırma” için müracaat eden adayların kariyer yapmak istedikleri alanda, daha önce eğitim aldıkları kurumlarda edindiği teorik bilgilerin ölçümlendiği bu belgeleme sürecinde, yapılan online sınavlara girme koşullarını yerine getirmiş adaylara, yapılan  sınav sonucunda belirlenen taban puanı aşmaları halinde “Türkiye İtibar Akademisi Mesleki Uzmanlık Sertifikaları” verilmektedir.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İşte Türkiye İtibar Endeksi 2016 Sonuçları

Diamond – a hard, precious, expensive stone.

İtibar Atölyesi bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye İtibar Akademisi tarafından 6’ncısı gerçekleştirilen Türkiye İtibar Endeksi (TİE) Araştırması’nın sonuçları açıklandı. Araştırma; 11 Ocak 2017 ile 02 Mart 2017 tarihleri arasında 20 farklı sektörde gerçekleştirildi. CATI yani bilgisayar destekli telefonla görüşme yöntemi kullanılarak yapılan araştırma kapsamında 3 bin 808 kişi arandı. Araştırma Türkiye genelinde NUTS2 düzeyinde (26 bölge) tabakalı örnekleme yöntemi kullanılarak gerçekleştirildi.

TİE saha çalışmaları süresince yaş, cinsiyet, eğitim ve bölgesel detaylarda analizlerin gerçekleştirilmesine olanak sağlayacak veriler toplandı. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü’nce raporlanan ve akademik denetimi yapılan TİE 2016 Araştırması’na göre Türkiye’nin en itibarlı markası Koç Holding oldu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye Kişisel Bakım Araştırması Sonuçlandı

Türkiye İtibar Akademisi tarafından yapılan ve Polenio Araştırma Şirketi’nin saha çalışmasını gerçekleştirdiği Kişisel Bakım ve Kozmetik Sektörü 2017 Araştırması sonuçlarına göre “Kendinizi bakımlı buluyor musunuz? sorusuna evet diyenlerin oranı neredeyse yüzde 90. Kuaföre ya da berbere gitme sıklığı gibi konuların da ölçüldüğü araştırmaya göre yaklaşık her 10 kişiden 8’i kuaför ya da berbere saç kestirmek için gidiyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ