Müşteriniz sizden ne kadar memnun?

Yapılan araştırmalara göre; müşterilerine en iyi deneyimi sunan şirketlerin % 70’i günümüzde müşterilerinin geri bildiriminden faydalanıyor. Bu istatistik bir kez daha gösteriyor ki eğer iyi müşteri deneyimini hedefliyor ve markamızı bu şekilde rakiplerin önüne geçirmek istiyorsak, müşterilerimizden geri bildirim almamız oldukça önemli. Kısacası, hala geri bildirim toplamıyorsanız artık başlamalısınız. Hemen!

Müşteri geri bildirimi süreçleri ise toplamasından, analizine çok yönlü bir olgu ve her aşamasında titizlikle ilerlemek gerekiyor. Yanlış sorular yanlış analizlere, yanlış analizler ise istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Bunun önüne geçebilmek için geri bildirim toplama amacınızı iyi tespit etmeli ve ilk adımdan itibaren hedeflerinize yönelik aksiyonlar almalısınız.

Müşteri memnuniyeti anketleri, ürününüz ya da servisinizi kullanan müşterilerin memnuniyetlerini ölçmek ve eksiklikleri tespit etmek amacıyla yapılır. Elde edilen bilgilerle hem var olan müşterilerle ilişkilerin devam etmesi, hem de yeni müşterilerin benzer sorunlarla karşılaşmaması sağlanır. Müşteri deneyimini üst seviyede tutmak ve bu şekilde yeniden satın almayı ve müşteri sadakatini artırmak amaçlanır.

Teknolojinin de desteğiyle artık müşteri memnuniyet anketlerini hemen satış noktasında, ya da online mağaza üzerinden; link yoluyla sosyal medyadan ya da e-posta gelen kutusunda yapmak mümkün. Fakat doğru sorular seçilmediğinde katılım oranı azalabilir ya da verimli datalar elde etmek zorlaşabilir. Bu yüzden müşteri memnuniyetini ölçmek deneyim ve bilgi işidir!

Siz de müşterilerinizin kurumunuzun, markanızın, hizmet ya da ürününüz hakkında neler düşündüğünü merak ediyorsanız bizi arayın!

+90 212 272 51 51

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.