ZEYNEP BAYRAKTUTAN KİMDİR?
Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Tiyatro Yüksek Lisans mezunu olan Zeynep Bayraktutan, 1996 yılında ilk özel radyolarla meslek hayatına başladı. Mezuniyetinin ardından Erzurum Devlet Tiyatrosu’nda reji asistanlığı ve Dramaturg olarak üç yıl çalıştıktan sonra, TRT Erzurum Radyosu’nda spikerlik ve program sunuculuk yaptı.

TRT’de görevi devam ederken, Ufuk 2000, Dadaşın Sesi, Gürses, Kurtuluş Gazeteleri gibi yerel gazetelerde Gazete Yazı İşleri Müdürlüğü ve Köşe Yazarlığı görevini üstlendi. 2011 de Telekom Bünyesinde Assistt Çağrı Merkezi’nin “Diksiyon”, “Konuşma Kalitesi Oryantasyon”, “Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Yetiştirme Programı” eğitmenliğinin yanı sıra Assistt Dergi Kültür Sanat Sorumlusu ve KUDAKA (Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajans) ortaklığı Eğitim Destek Projesi koordinatörlüğü (2012) ve Altı Nokta Görme Engelliler Vakfı ile ‘Kitaplar Seslendiriliyor’ projesi koordinatörlüğü yaptı.

2017 TRT İstanbul Radyosu, “İstanbul’da Bir Nefes” programının yapımcılığı ve sunuculuğu 2018 ve halen TRT İstanbul Radyosu “Gelişim Rehberi” programının yapımcılığını ve sunuculuğunu sürdürmektedir.

Bütün bu işler esnasında kurumlarda, Halk Eğitim Merkezleri’nde, özel şirketlerde eğitimleri vermiş ve halen bu eğitimlere devam etmekte, özel programlarda da sunuculuk yapmaktadır.

PLANLANMIŞ EĞİTİM ATÖLYELERİ